WhatsApp ile Sohbet Et
Loading...

e-Fatura

e-Fatura Nedir?

   e-Fatura, Türkiye'de vergi mükelleflerinin fatura işlemlerini elektronik ortamda yapmalarına imkan tanıyan bir sistemdir. Bu sistem sayesinde kağıt faturaların yerini alacak olan elektronik faturalar düzenlenerek, vergi beyannamelerinin hazırlanması ve vergi ödemelerinin gerçekleştirilmesi gibi işlemler daha hızlı ve pratik bir şekilde yapılabilir hale gelir.

   e-Fatura, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak hazırlanır ve elektronik olarak muhafaza edilir. Ayrıca, fatura düzenleyen mükelleflerin fatura bilgilerinin otomatik olarak muhasebe kayıtlarına aktarılması da mümkündür.

   e-Fatura, hem mükelleflere hem de devlete birçok fayda sağlar. Mükellefler, kağıt fatura düzenleme, saklama ve arşivleme işlemleriyle uğraşmak zorunda kalmazlar ve işlemlerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirler. Devlet ise vergi kaçakçılığına karşı daha etkili bir mücadele yürütebilir ve vergi denetimlerini daha kolay bir şekilde yapabilir.e-Fatura Yardımcı Linkler

e-Fatura İptal/İtiraz Portalı

e-Faturanızı İptal/İtiraz Portalı üzerinden faturanızı iptal etmek için lütfen Tıklayınız.

e-Fatura Görüntüleyici

e-Faturanızı görüntülemek ve doğrulamak için e-Fatura Görüntüleyiciyi indirebilirsiniz. İndirmek için Tıklayınız.

e-Fatura Kayıtlı Kullanıcılar Listesi

e-Fatura Kayıtlı Kullanıcılar Listesi için Tıklayınız.

JAVA

Java ile ilgili Kurulum İşlemleri İçin Tıklayınız.